top of page
Головна

Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна
на базі культурно-освітнього центру GOROD

СТУДЕНТСЬКЕ ЖИТТЯ

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення РФ, коли Харків, як і багато інших мирних міст України, опинився під постійним прицільним вогнем, Каразінський університет не припинив своєї роботи: у надскладних умовах він і надалі продовжив науково-навчальний процес та доклав усіх зусиль для збереження науково-педагогічного складу, чисельної студентської аудиторії. Більше того, Каразінський університет знайшов можливості створити умови для безпечного і якісного навчання своїх студентів, які через війну були вимушені  стати біженцями, виїхати до інших країн.

Одним із перших, хто протягнув руку допомоги каразінцям у Німеччині, став Мюнхенський культурно-освітній центр Gorod.

Завдяки  цій співпраці восени 2022 року понад 150 абітурієнтів з усієї України, які стали студентами Каразінського університету, здобули можливість безпосередньо навчатися в місті Мюнхен та мати повноцінне студентське життя. Це студенти біологічного факультету, школи математики і інформатики, філософського факультету та Каразінської школи бізнесу.

 

titul1.jpg
photo_2023-04-02_20-49-11.jpg

5 жовтня 2022 року відбулося посвячення  першокурсників у студенти та студентське життя розпочалося...

ВАЖЛИВІ ДАТИ

Важливі дати

ЗАПЛАНОВАНІ

ЗАВЕРШЕНІ

Свято вишиванки, що працює на перемогу 

Студенти V.N. Karazin Kharkiv National University    Харківського національного університету ім. В. Каразіна, зокрема Мюнхенського навчального хабу, постійно долучаються до благодійних акцій на підтримку ЗСУ. Цього разу ми підготували показ моди з елементами автентики. Коли  розробляли ідеї для травневих вечорниць (серія тематичних благодійних заходів культурно-освітньої організації "Gorod" в Мюнхені), то взяли за основу якраз свято вишиванки.   В іншій країні дуже не просто креативити у цій царині, тут не дістати із бабусиної  скрині стару сорочку, але нам вдалося. І навіть баварські коротенькі штанці на підтяжках стали більш елегантськими у поєднанні із українською вишиванкою. А сорочку зі скрині, якій понад 200 років, разом із колекцією  українського національного вбрання привезла львівська етнографиня Євгенія Коцур, що приїхала з командою літературного десанту на Книжкову толоку в Мюнхені. 
Розповідь про національні традиції,  український стрій, орнаментику, виставка національного одягу викликали неабиякий інтерес, а  студентам  аплодували стоячи. Вишиванка зробила справжнє свято України в Німеччині. Зібрані кошти підуть на потреби ЗСУ.

изображение_viber_2023-05-22_21-36-14-425.jpg

Свято «Alma Mater»

Уже багато років у стінах Каразінського університету проводиться конкурс творчості першокурсників «ALMA MATER». Студенти усіх факультетів демонструють свої таланти у різних жанрах і стилях. 
Цьогоріч цю традицію підхопив Мюнхенський навчально-освітній хаб ХНУ імВКаразіна. 
Першокурсники філософського й математичного факультетів підготували дуже змістовну й емоційну програму «Ми з України», перенесли глядачів у довоєнну квітучу Україну, поділилися власними спогадами про війну та мріями про прийдешню перемогу! 
Глядацька аудиторія в залі й по той бік екрану (велася пряма трансляція заходу на ютуб-каналі) була надзвичайно зворушена талантами й креативністю наших першокурсників. Ось кілька відгуків наших викладачів. Проректор із науково-педагогічної роботи ХНУ імВКаразіна Анатолій Бабічев: «Це було неймовірно! Дякуємо нашим студентам, наставникам! Ви чудові! Бережіть наші традиції! Незабаром, віримо, ALMA MATER буде у всеукраїнських стінах Харківського університету!».

«Надзвичайно талановитий виступ! Трансляцію на ютуб дивилися викладачі кафедри теорії культури. Всі у захваті. Дуже емоційно і змістовно. Виступи культурологів з філософського на ALMA MATER завжди були нестандартними (така вже спеціальність), але в цьому році вам вдалося зробити щось неймовірне. Дякую за продовження традицій факультету. Приємно, що в нас на культурології такі чудові студенти», – поділився враженнями, професор, завідувач кафедри культурології і філософії науки Дмитро Петренко.
«Цього року першокурсники філософського факультету (візуальне мистецтво та менеджмент культурних проектів) серед інших взяли участь у тому форматі «ALMA MATER», який був можливим за умов війни. Хоча не «був можливим», а який зробили можливим неймовірні зусилля злагодженої роботи багатьох людей. Я хочу сказати, що на цьому виступі я і плакала, і сміялась, і насолоджувалась чудовим музичним супроводом та співом. Це був неймовірно емоційно-потужний досвід. Діти, ви нескінченно талановитіЦе найкращій ALMA MATER у моєму житті. Щирий та справжній,» – зазначила доцент філософського факультету Юлія Тагліна.
Отже, попри складні обставини, наші студенти гідно несуть звання каразінців і бережуть та примножують традиції рідного університету.

22 квітня  (2023 р.)

Відбулася зустріч студентів та викладачів Мюнхенського науково-навчального хабу ХНУ ім.В.Каразіна із ректором  університету Кагановською Тетяною Євгенівною, доктором юридичних наук, професором, заслуженим юристом України, та з проректором із науково-педагогічної роботи Каразінського університету Бабічевим Анатолієм Валерійовичем, кандидатом наук з державного управління. Пані ректорка розповіла про роботу університету в умовах війни, про стійкість і мужність харків'ян, про організацію навчального процесу під час воєнного стану, про перспективи розвитку створеного в Мюнхені науково-навчального хабу ХНУ ім.В.Каразіна. Гості подякували викладачам та організаторам цього центру за плідну роботу, відповіли на численні запитання студентів та окреслили шляхи подальшої міжнародної співпраці, зокрема із вищими навчальними закладами Баварії, що відкриває нові можливості для наших студентів.

24 квітня  (2023 р.)

изображение_viber_2023-04-19_13-16-57-716.jpg
изображение_viber_2023-04-19_13-19-18-355.jpg

Збори студентів 1 курсу всіх факультетів «Перспективи наступного року»

22 березня  (2023 р.)

Гостьова лекція професора політології Українського Вільного університету, дослідника Інституту українознавства Гарвардського університету Генадя Побережного

 

2 грудня 2022 року в межах навчально курсу «Історія України» для першокурсників математичного факультету відбулася гостьова лекція професора політології Українського вільного університету, дослідника Інституту українознавства Гарвардського університету Генадя Побережного. У лекції йшлося про зміст концепту «геноцид» і сутність концепції Рафаїла Лемкина щодо совєцького геноциду в Україні, про історію ратифікації ООН Конвенції про запобігання та покарання злочину геноциду, а також контекст ухвалення резолюції про Голодомор напередодні німецьким Бундестаґом. Студенти активно долучалися до обговорення теми, знаходили паралелі між совєцьким геноцидом 1921–1991 років в Україні, метою якого було створення «нової совєцької людини» і «нового совєцького народу», що вимагало нищення окремої української нації через різноманітні форми її зросійщення та руйнування самих засад її існування в умовах московського колоніяльно-імперського панування, – і поточним московським геноцидом, що спирається на криваві традиції своїх попередників. Студенти наводили приклади на слушність цих думок, як це не сумно, із життєвих історій  власних родин, із нинішньої української воєнної реальності. Проте також свідчили на користь того, що Україна успішно опирається черговому геноцидові, бореться з його злочинцями за допомоги дружніх країн й тим забезпечує свою будучність.

02 грудня  (2022 р.)

photo_2023-04-02_20-39-58.jpg

09 листопада  (2022 р.)

Радіодиктант національної єдності

 

9 листопада, у День української писемності та мови, наші студенти долучилися до тепер уже міжнародної акції – радіодиктанту національної єдності. Диктант цьогоріч був присвячений рідному дому, тому  в аудиторії панувало справжнє піднесення: і розчулення щемною темою та спогадами про свою домівку,  і відчуття єдиної родини, і гордість, що кожен із нас, де б не перебував, є частинкою великої  незламної України.

bottom of page