top of page
Головна

Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна
на базі культурно-освітнього центру GOROD

ФІЛОСОФСЬКИЙ ФАКУЛЬТЕТ

НАШЕ НАВЧАННЯ

Весна приходить разом з Генієм

«Весна приходить разом з Генієм» – такою акцією студенти філософського факультету відзначили день народження нашого Кобзаря: прочитали улюблені твори, створили художньо-поетичну галерею із репродукцій найвідоміших картин Тараса Григоровича та його крилатих висловів. У межах акції викладач кафедри українознавства, к. філологічних наук Людмила Зіневич провела лекцію для студентів та викладачів Каразінського університету: «Тарас Шевченко: чия правда, чия кривда і чиї ми діти», у якій ішлося про шевченківські імперативи,  про його трактування минувшини, про роль своїх і чужих історичних особистостей у долі України, про незасвоєні уроки історії («якби ми вчились так, як треба»), які доводиться засвоювати нині.

photo_2023-03-19_19-47-51.jpg

__________________________

11.04.2023 для студентів  очної та дистанційної форми навчання філософського факультету було організовано тренінг на тему «Сучасний інформаційний простір та самоідентичність». Ярослава Шеремета, українська історикиня, журналістка, зацікавила студентів актуальною темою, інтерактивними іграми, проблемними запитаннями, що викликали жваву дискусію та змусили задуматися над проблемами порозуміння людей з різними, часто полярними, ідентичностями у суспільстві.

ДОТИК ДО ВІЧНОГО. МУЗЕЇ. ПРОЕКТИ

______________________________________

Студенти філософського факультету (спеціальність «візуальне мистецтво», «культурологія») мають унікальну можливість вивчати мистецтво, зокрема архітектуру, скульптуру, ландшафтні парки, живопис, не лише з підручників, а й через живе сприйняття. 
12.04. 2023 відбулася екскурсія до Німфенбургу – палацово-паркового комплексу баварських правителів. Студенти ознайомилися із творінням XVII ст. італійських архітекторів Агостіно Бареллі та Лоренцо Перті у стилі бароко й рококо. Екскурсовод Світлана Тевіс, майстер своєї справи, дуже змістовно й цікаво розповіла про особливості ландшафтного дизайну тієї доби, про кожну скульптурну композицію, що прикрашає парк. Весняна погода, прекрасні пейзажі, живе і змістовне спілкування наснажують студентів на творчість та нові відкриття прекрасного.

ПІДТРИМКА УКРАЇНИ. МІТИНГИ. ПРОЕКТИ

Участь у благодійному ярмарку

Студенти Каразінського університету долучаються до благодійних заходів на підтримку України, які організовує культурно-освітній центр «GOROD», беруть участь у виставках про війну, благочинних ярмарках, концертах. Нещодавно «GOROD» започаткув надзвичайно цікавий мистецький проєкт для популяризаї української етнокультури, українських звичаїв та традицій «Вечорниці». Для наших студентів участь в організації та проведенні таких заходів, – добра практика, здобуття нових знань і навичок для подальшої професійної реалізації та відчуття єдності з Україною.

КРОК ДО УСПІХУ.
ЗУСТРІЧІ З ВИЗНАЧНИМИ ЛЮДЬМИ

Студентське дозвілля наповнене змістом

15.03.2023 р. студенти філософського факультету мали унікальну нагоду відвідати концерт заслуженої артистки України Оксани Стебельської і бенду «Українські барви»  «Так звучить Україна» та почути українську класичну музику,  джазові композиції, бардівську пісню, фольклорні твори. На художньому вернісажі, представленому в межах благодійного концерту, наші студенти ознайомилися із роботами українських художниць – Юлією Грцмеле, Лесю Федорів та харків'янкою Тетяною Крикун, поспілкувалися з авторками  малярських робіт про тематику, концепти, різні техніки виконання. Отже, вони на заході як збагатилися позитивними емоціями, так і новими знаннями.

ДОЗВІЛЛЯ

Весняні вечорниці

Студентське життя неможливе без творчості. Тому на філософському факультеті  стало доброю традицією проводити так звані вечорниці, на яких студенти діляться своїм доробком у літературі, кінотворчості (у нас є й такі), малярстві, фотографії, обговорюють тенденції у сучасному українському та світовому мистецтві. Весняні вечорниці були присвячені темі кохання, тому звучала переважно любовна лірика, коротка проза відповідної тематики, успішно пройшла презентація  кліпу «Вечорниці», авторами, сценаристами, операторами й акторами якого були студенти-візуали (спеціальність «Візуальне мистецтво»).

bottom of page